Комисија за решавање стамбених потреба избеглица Комесаријата за избеглице и миграције расписала је Јавни позив за давање у закуп на одређено време са могућношћу куповине три стамбене јединице у Житишту, четири стамбене јединице у Новој Црњи, пет стамбених јединица у Алибунару, једне стамбене јединице у Великој Плани, четири стамбене јединице у Белој Цркви, једне стамбене јединице у Вршцу, две стамбене јединице у Пландишту, три стамбене јединице у Сомбору, једне стамбене јединице у Крагујевцу, једне стамбене јединице у Неготину, две стамбене јединице у Дољевцу, једне стамбене јединице у Нишу, три стамбене јединице у Кладову и једне стамбене јединице у Прокупљу, намењене за решавање стамбених потреба избеглица.

Стамбене јединице могу бити додељене у закуп на одређено време са могућношћу куповине избеглицама које су статус избеглице стекле у складу са Законом о избеглицама, као и лицима којима је престао статус избеглице – регулисали су пребивалиште у Републици Србији и члановима њихових породичних домаћинстава.

На јавни позив се могу јавити избеглице и бивше избеглице без обзира да ли имају пријављено боравиште или пребивалиште на територији општине/града у којој се налази стамбена јединица за коју конкуришу (боравиште/пребивалиште Подносиоца пријаве и чланова њихових породичних домаћинстава на територији општине/града где се налази нека од стамбених јединица које су предмет ових јавних позива, није услов за пријаву на јавни позив-могу се пријавити без обзира где на територији Републике Србије живе).

Крајњи рок за подношење пријаве на јавни позив је 31. децембар 2021. године.

Текст јавног позива са потребним обрасцима можете преузети овде.