Поводом Одлуке о увођењу ванредног стања у Републици Србији и мера Владе Републике Србије о понашању привредних субјеката и грађана Републике Србије за време ванредног стања, Општински штаб за ванредне ситуације Општине Тител, у складу са овлашћењима у ванредним ситуацијама, а у циљу праћења стања и координације рада у областима од значаја за функционисање локалне самоуправе, дана 23. марта 2020. године, донео је следеће наредбе:

• Ограничава се радно време са потрошачима у малопродајним и велепродајним објектима на територији општине Тител током ванредног стања у Републици Србији и може да траје максимално до 16.00 часова свим данима у недељи.
  • Полицијски сат, када грађани не могу да се крећу на јавним површинама и улицама без посебне дозболе, траје од 17.00 часова до 05.00 часова наредног дана.
  • Угоститељски објекти могу да раде доставу хране и пића као и шалтерску продају у периоду од 07.00-16.00 часова (забрањује се конзумирање хране и пића у угоститељским објектима).