Održano srpsko-rusko veče pod nazivom „Bratstvo za večnost“ :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

29. Oct 2018.

Održano srpsko-rusko veče pod nazivom „Bratstvo za večnost“

U nedelјu, 28. oktobra 2018. godine, u Galeriji biblioteke, u organizaciji Narodne biblioteke „Stojan Trumić“ Titel i Kulturno-prosvetnog centra „Vožd“ Mošorin, održano je srpsko-rusko veče pod nazivom „Bratstvo za večnost“.

Događaju su, između ostalih, prisustvovali i predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić, predsednica Skupštine opštine Titel, Vesna Knežević, predstavnik Ambasade Ruske Federacije, Aleksandar Konanjihin i predstavnik Društva Šajkaša srpsko-ruskog bratstva „General Maksim Zorić“, Siniša Belјin.

Goran Popović, direktor biblioteke, pozdravio je prisutne, održao je kratak uvodni govor i najavio govornike.

Prvi govornik bio je Dragan Kolak, koji je u opširnom izlaganju naslovlјenom  „Susreti sa prošlošću i sadašnjošću“ govorio o odnosima Rusije i Srbije, koji datiraju još od 10. veka i koji su pre svega bili verske i kulturološke prirode.

Nakon Dragana Kolaka, svoje viđenje srpsko-ruskih odnosa u nekoliko poslednjih vekova izneo je profesor istorije, Žarko Panić.

Zanimlјivo je bilo i izlaganje Alekseja A. Pančulidzeva, potomka ruskih emigranata. On je prisutne pozdravio na ruskom jeziku, a potom nastavio izlaganje na srpskom jeziku. Sebe je predstavio kao predstavnika treće generacije i rekao da njegova sećanja i priče svakako nisu zanimlјive onoliko koliko bi, da je moguće, bile priče njegove majke i oca ili babe i dede i njihovih savremenika.

Svetozar Ikonov je govorio o svojim iskustvima koja je kao turistički vodič doživeo u Rusiji, kao i o lјubavi koju osećaju Rusi i Srbi jedni prema drugima.

Događaj se završio pesmom studentkinje srpskog jezika i književnosti, Zorice Radić iz Mošorina.

29. Oct 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar