Aktivnosti Udruženja „Prijatelјi Titela“ tokom septembra i oktobra meseca :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

19. Oct 2018.

Aktivnosti Udruženja „Prijatelјi Titela“ tokom septembra i oktobra meseca

Tokom septembra i oktobra meseca, Udruženje za cerebralnu i dečiju paralizu „Prijatelјi Titela“ iz Titela realizovalo je i započelo brojne aktivnosti.

Tokom septembra, počela je realizacija dela odobrenog projekta ,,Zajedno je lakše sa prijatelјima“ od strane opštine Titel, kao pilot projekat dnevnog boravka za decu sa smetnjama u razvoju i telesnim invaliditetom i odrasle osobe sa invaliditetom. Po planu i programu, uz pomoć pedagoga, nastavnika razredne nastave, defektologa i negovatelјa, dodatna podrška u vannastavnim aktivnostima sprovodi se individualno i grupno sa članovima kojima je neophodna.

-Dobijena sredstva, u iznosu od 150.000,00 dinara, nisu dovolјna za pomenuti vid socijalnih usluga koje se održavaju u prostorijama udruženja, u prostorijama osnovne škole u Titelu i izdvojenim odelenjima u Loku, Vilovu i Gardinovcima, kao i u prirodi i kućnom okruženju, a koje će trajati do polovine decembra 2018. godine, te se usluge odvijaju sa skraćenim kapacitetom, istakli su predstavnici udruženja.

U nedelјu, 30. septembra, predstavnici Udruženja „Prijatelјi Titela“ učestvovali su na dobrotvornoj izložbi povodom održavanja „Šajkaške zimnicijade“, kod saradničkog udruženja ,,Vera Ljubav Nada“ u Šajkašu.

U subotu, 6. oktobra, u prostorijama udruženja, održana je promocija projekta „Složno sa prijatelјima“, koji je odobren od strane Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam, a u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošlјavanje, kao dodatna podrška i pomoć deci sa smetnjama u razvoju u savladavanju gradiva po IOP-u uklјučujući i sportske i rekreativne aktivnosti kako bi održali postojeće psihofizičke mogućnosti uz pomoć medicinske sestre - vaspitača i pomoćnog trenera za streličarstvo i sport koji je i radioničar. Dodatna podrška negovatelјa starih, bolesnih i lica sa posebnim potrebama mnogo će značiti porodicama u jesenjem i zimskom periodu. Sami članovi su u godinama, žive sami ili sa ostarelim, bolesnim i nemoćnim roditelјima. Realizacija projekta počela je 16. oktobra.

Nakon završenog društveno-korisnog rada u trajanju od 30 i 40 sati na poslovima i zadacima iz delokruga udruženja, u saradnji sa zavodom za sankcije i centrom za socijalni rad, uspešno je okončano volontiranje, obuka i polaganje završnog ispita za konobara od strane Zanatsko obrazovnog centra „Adžija“ za jednu mladu osobu iz okruženja koja je savladala prepreke i krenula putem napretka i samostalnosti. Predsednik udruženja joj je, na promociji projekta, svečano uručio sertifikat i diplomu i poželeo uspeh u radu.

Povodom „Nedelјe solidarnosti“ za obolele od cerebralne i dečije paralize održana je centralna manifestacija u Nišu. Na manifestaciji je učestvovalo 38 udruženja sa teritorije Republike Srbije, među kojima i predstavnici Udruženja „Prijatelјi Titela“. Udruženja su, između ostalog, postavlјala pitanja u vezi sa rešavanjem poslovnog prostora, kao i u vezi saradnje sa lokalnim upravama. Na pitanja je odgovarala ispred Ministarstva za rad, zapošlјavanje, boračka i socijalna pitanja, gospođa Barošević.

Redovne mesečne aktivnosti u radno-okupacionim i kreativnim radionicama, odobrene od strane Saveza za cerebralnu i dečiju paralizu Vojvodine „Suncokret“, uspešno se realizuju i radionice su veoma  posećene gde deca i odrasli iskazuju svoje pojedinačne mogućnosti, stiču nova znanja i veštine i edukuju se u psihološkim radionicama, na tribinama i okruglim stolovima uz stručni kadar.

Članovi sekcije za sportske i rekreativne aktivnosti O.S.I. pokazuju dobre rezultate u streličarstvu za O.S.I. U ponedelјak, 22. oktobra, u Žablјu, učestvovaće na 5. Specijalnoj olimpijadi, u organizaciji Udruženja roditelјa i hranitelјa dece i omladine sa smetnjama u razvoju „Altruist“.

Streličari se spremaju za ligaško takmičenje koje će se održati početkom novembra u Kragujevcu.

19. Oct 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar