U Gardinovcima uspešno održana akcija „Vojni lekar na selu“ :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

11. Oct 2018.

U Gardinovcima uspešno održana akcija „Vojni lekar na selu“

U sredu, 10. oktobra 2018. godine, u Gardinovcima, uspešno je održana akcija „Vojni lekar na selu“, u organizaciji 1. brigade kopnene vojske Srbije, na čelu sa majorom Aleksandrom Mandžićem i opštine Titel, na čelu sa predsednikom opštine, mr Draganom Božićem.

Koordinator svih aktivnosti bio je šef Kabineta predsednika opštine Titel, Radomir Mišlјenović.

Akciji su se priklјučili Crveni krst Vojvodine, Crveni krst Titel, Centar za socijalni rad Titel, Dom zdravlјa Titel - ambulanta Gardinovci, Društvo za borbu protiv šećerne bolesti opštine Titel i Mesna zajednica Gardinovci.

Major Aleksandar Mandžić bio je na čelu sanitetske službe VS. Uz sanitetsku službu VS u timu su bili i predstavnici veterinarske službe koji su imali zadatak da obiđu neka gazdinstva i upoznaju lјude sa novinama u veterinarskoj službi i prevencijom zaraznih bolesti kod stoke i živine.

Lekari su imali zadatak da pregledaju što više lјudi, kojima je omogućeno da izmere nivo šećera u krvi, urade EKG, izmere pritisak, odrede ili koriguju terapiju... Posebno su se obradovali stari i nemoćni kojima su lekari došli u kućnu posetu da ih pregledaju. Tog dana, u ambulanti je pregledano 35 pacijenata, dok je 15 pacijenata pregledano prilikom kućne posete.

Veterinarska služba obišla je četiri gazdinstva, izvršila pregled i dala savete za uspešnije funkcionisanje.

Major Mandžić smatra da je akcija vojnih predstavnika i predstavnika lokalnih organa bila uspešna u svakom pogledu.

Ekipa Crvenog krsta podelila je 21 paket sa hranom, 21 džak sa brašnom i isto toliko paketa u vidu sredstava za higijenu. Takođe je ponuđena veća količina odeće i obuće. Ekipu su činili: predstavnica  Crvenog krsta Vojvodine, Jelena Milić Šućur, predsednik Crvenog krsta Titel, Goran Popović, sekretar Crvenog krsta Titel, Marija Olah Kalmar i član Upravnog odbora Crvenog krsta Titel, Stevo Diklić.

Slavica Duma iz Centra za socijalni rad Titel, obradovala je šest socijalno ugroženih porodica, poklonom od po 10.000,00 dinara, koji će svakako dobro doći u pripremi za zimu.

Članovi Društva za borbu protiv šećerne bolesti opštine Titel pokazali su humanost i solidarnost sa dijabetičarima iz Gardinovaca poklonivši im aparat za merenje nivoa šećera u krvi kako bi mogli proveru da vrše u svom mestu i smanjili troškove odlaska u druga mesta.

Svi učesnici ove akcije složili su se da je ovo bio izuzetan dan koji je nekima bio od koristi, a druge je učinio srećnim što su mogli nekome da pomognu.

11. Oct 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar