Dečija nedelјa u PU „Plavi čuperak“ Titel :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

8. Oct 2018.

Dečija nedelјa u PU „Plavi čuperak“ Titel

U periodu od 1. do 7. oktobra 2018. godine, u Predškolskoj ustanovi „Plavi čuperak“, raznim aktivnostima, obeležena je Dečija nedelјa pod sloganom „Moje je pravo da živim srećno i zdravo - za odrastanje bez nasilјa“.

Aktivnosti su organizovane u svim naselјenim mestima opštine Titel.

Partneri Predškolske ustanove u promociji zdravog i srećnog detinjstva bili su predstavnici lokalne samouprave na čelu sa predsednikom opštine Titel, mr Draganom Božićem, STŠ „Mileva Marić“ iz Titela, Narodna biblioteka „Stojan Trumić“ iz Titela, kao i roditelјi, bake i deke.

Predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić, sa svojim saradnicima, i ove godine je organizovao druženje sa decom u svim naselјenim mestima opštine Titel i tom prilikom  ih obradovao slatkišima, višenamenskim tablama za svaki objekat u predškolskoj ustanovi, kao i novim krevetićima i policama za igračke.

U okviru Dečije nedelјe, realizovana je aktivnost „Ulepšaj nekome dan, pokloni mu zagrlјaj“ tokom koje su deca iz predškolske ustanove poklanjala zagrlјaje prolaznicima kao vid nenasilne komunikacije i lјubavi.

Učenici STŠ „Mileva Marić“ su, u organizaciji profesorice Ele Beuk, prikazali predstavu za decu.

Održana je i radionica sa bakama i dekama „Sreća je veća uz bake i deke, dok sa njima pravimo igračke neke“ u toku koje su se podsetili nekih starih zaboravlјenih igara. Takođe, izrađivane su i različite igračke koje su izlagane na izložbi na Paradnom trgu u Titelu, koja je bila prodajnog karaktera.

Roditelјi su, kao i uvek, bili najveća podrška i učestvovali su u aktivnostima uređenja dvorišta vrtića za igru i učenje dece.

U biblioteci je organizovana izložba likovnih radova dece na temu „Srećan sam kad...“ kao i izložba fotografija zagrlјaja.

Dečija nedelјa je završena sportskim danom i predstavom vaspitača za decu.

8. Oct 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar