U STŠ „Mileva Marić“ u Titelu predstavlјena brošura autora Dragana Kolaka :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

3. Oct 2018.

U STŠ „Mileva Marić“ u Titelu predstavlјena brošura autora Dragana Kolaka

U utorak, 2. oktobra 2018. godine, u Srednjoj tehničkoj školi „Mileva Marić“ u Titelu, predstavlјena je brošura posvećena velikim jubilejima - stogodišnjici završetka Prvog svetskog rata i prisajedinjenja Vojvodine Srbiji, autora Dragana Kolaka.

Predstavlјanju brošure su prisustvovali nastavnici i učenici škole.

Brošuru je, uz prateću video-prezentaciju, predstavio autor, Dragan Kolak, koji je javnosti poznat kao autor istorijske knjige-dokumenta „Čitulјa Titelskog brega 1848-1849“ i knjige „Biografski rečnik Titela“.

Dragan Kolak je brošuru pripremio pre svega, kao osvrt na učešće stanovnika opštine Titel u velikim događajima 1914-1918. Uvodni deo je posvećen Velikom ratu, nakon čega slede poglavlјa Solunski dobrovolјci titelske opštine i Oslobođenje, prisajedinjenje Srema, Baranje, Bačke i Banata 1918. Posebnu vrednost publikacije čini preliminarni spisak dobrovolјaca iz Titelske opštine.

Objavlјivanje brošure je omogućila opština Titel, a u sklopu opštinskog programa obeležavanja velikih jubileja, stogodišnjice završetka Prvog svetskog rata i prisajedinjenja Vojvodine Kralјevini Srbiji.

3. Oct 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar