Delegacija Pokrajinske vlade posetila opštinu Titel :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

18. Apr 2018.

Delegacija Pokrajinske vlade posetila opštinu Titel

U utorak, 17. aprila 2018. godine, potpredsednik Pokrajinske vlade, Đorđe Milićević, pokrajinski sekretar za polјoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, Vuk Radojević i pokrajinski sekretar za sport i omladinu, Vladimir Batez, posetili su opštinu Titel.

Poseti su prisustvovali i direktor Uprave za kapitalna ulaganja AP Vojvodine, Nedelјko Kovačević i predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić, zajedno sa svojim saradnicima.

Tim povodom, delegacija Pokrajinske vlade, direktor Uprave za kapitalna ulaganja AP Vojvodine i predsednik opštine Titel sa svojim saradnicima, obišli su obnovlјeni rukometni teren u Titelu i početak radova na izgradnji kanalizacione mreže u Šajkašu.

Obnova rukometnog terena u Titelu koštala je pet miliona dinara, a sredstva u jednakim iznosima od po dva i po miliona dinara obezbedili su Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu i opština Titel.

-Ovaj multifunkcionalni sportski objekat veoma je važan za Titel koji nema zatvorenu sportsku dvoranu, i služiće rukometašima i drugim sportistima, ali i rekreativcima, kazao je potpredsednik Milićević po obilasku terena. On je dodao da je obnova terena u Titelu nastavak akcije Pokrajinske vlade na izgradnji i uređenju sportskih terena širom Vojvodine.

Nakon toga, delegacija Pokrajinske vlade i direktor Uprave za kapitalna ulaganja AP Vojvodine su, u pratnji predsednika opštine Titel, mr Dragana Božića, obišli i radove na početku izgradnje kanalizacione mreže u dužini od 4,5 kilometara u Šajkašu. Ukupna vrednost radova je 60 miliona dinara, od čega je polovinu sredstva obezbedila Uprava za kapitalna ulaganja AP Vojvodne, dok je Pokrajinski sekretarijat za polјoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo izdvojio 18,5 miliona, a opština Titel 11,5 miliona dinara.

-Ovo su prvi radovi na kanalizacionoj mreži čija je ukupna dužina oko 24 kilometra, i verujem da ćemo udruženim snagama Pokrajinske vlade i opštine Titel nastaviti da radimo u drugim fazama, istakao je gospodin Milićević dodajući da će preko Pokrajinskog sekretarijata za polјoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo biti izdvojeno 3,2 miliona dinara za crpnu stanicu za ovu kanalizacionu mrežu.

Potpredsednik Pokrajinske vlade, Đorđe Milićević, dodao je da su dosadašnja ulaganja u opštinu Titel značajna, te da je opština Titel primer drugim, na koji način se domaćinski i ozbilјno pripremaju projekti i konkuriše kod drugih nivoa vlasti za sredstva. Takođe, istakao je da će se saradnja nastaviti i u narednom periodu i najavio izgradnju nove industrijske zone od pet hektara u opštini Titel, u saradnji sa Pokrajinskim sekretarijatom za regionalni razvoj, međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu i Razvojnom agencijom Vojvodine.

Predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić, tom prilikom istakao je značaj izgradnje kanalizacione mreže za meštane Šajkaša i dodao da je ulaganje u razvoj infrastrukture u opštini Titel značajno i za privredni razvoj i za privlačenje investitora.

-U proteklih godinu i po dana u opštinu Titel je investirano 235 miliona dinara, od čega je Pokrajinska vlada uložila 135 miliona dinara, izneo je predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić, uz uverenje da će i ubuduće iz pokrajinskog budžeta biti podržani značajni infrastrukturni projekti.

18. Apr 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar