Predstavnici Ambasade Ruske Federacije i Ruskog doma iz Beograda u poseti Titelu :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

13. Apr 2018.

U četvrtak, 12. aprila 2018. godine, visoki predstavnici Ambasade Ruske Federacije, Aleksandar Konanjihin i Nikolaj Pomilujko, kao i predstavnik Ruskog doma iz Beograda, Jevgenij Djomin, bili su gosti Društva srpsko-ruskog jedinstva „Titel“ i Narodne biblioteke „Stojan Trumić“ Titel.

Na početku posete, goste iz Ambasade Ruske Federacije i Ruskog doma iz Beograda, kao i predstavnike Društva srpsko-ruskog jedinstva i predstavnike NB „Stojan Trumić“ Titel, u Svečanoj sali Opštinske uprave u Titelu, primili su predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić i predsednica Skupštine opštine Titel, Vesna Knežević, sa saradnicima.

Predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić, upoznao je prisutne sa kapacitetima opštine Titel za saradnju u oblasti privrede, kulture, turizma. Takođe, predsednik je predstavio i planove za budući razvoj i izrazio želјu da opština Titel uspostavi ekonomske, kulturne i sve druge veze sa odgovarajućim gradom i regionom u Rusiji koji bi bio zainteresovan za takav vid saradnje.

Nakon prijema u zgradi opštine, usledila je poseta Srednjoj tehničkoj školi „Mileva Marić“ Titel. Doček u školi organizovali su direktorka škole, Jadranka Pešti i profesor ruskog jezika, Momir Kuzmić, koji su sa nekoliko učenika, za goste priredili kratak program na ruskom jeziku.

Po završetku posete školi, usledio je obilazak hladnjače i voćnjaka sa jabukama preduzeća DOO „Ćirić Agro MĐŽ“.

Završni deo dana bio je u Narodnoj biblioteci „Stojan Trumić“ Titel gde je održana  tribina na temu „Aktuelni srpsko-ruski odnosi“ i foto izložba o Rusiji i predsedniku Putinu, pod nazivom „Putin i Srbija“.

Tribinom je rukovodio predsednik Društva srpsko-ruskog jedinstva, Svetozar Ikonov, a prilog su dali i članovi Upravnog odbora Društva, Stevo Diklić i Dragan Kolak.

Po otvaranju izložbe, gosti i domaćini su se srdačno oprostili uz želјu za novim susretom u što skorije vreme.

13. Apr 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar