Stručni izlet učenika turističkog obrazovnog profila :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

27. Feb 2018.

Stručni izlet učenika turističkog obrazovnog profila

Učenici odelјenja T1, T2, T3 i T4 su, u subotu 24. februara 2018. godine, sa svojim predmetnim nastavnicima Agencijskog i hotelijerskog poslovanja Dragicom Trninić, Zoricom Pešti, Mirjanom Matić i Lelom Jovanović, posetili hram Svetog Save, muzej Nikole Tesle i Sajam turizma u Beogradu.

U hramu Svetog Save, najvećem srpskom pravoslavnom hramu, učenici su mogli da vide nedavno završenu kupolu sa velelepnim mozaikom Vaznesenja Hristovog, kao i prelepo oslikanu crkvu Svetog cara Lazara sa riznicom Svetog Save i kriptom patrijarha Srpske pravoslavne crkve koja se nalazi ispod hrama.

Poseta muzeju Nikole Tesle obilovala je nizom informacija o životu i radu našeg čuvenog naučnika, inženjera i pronalazača. Na početku učenici su pogledali kratak film o Nikoli Tesli, a nakon toga kustos muzeja ih je poveo u obilazak muzeja, gde se nalazi bogata kolekcija originalnih dokumenata o životu i radu naučnika, ličnih predmeta, uređaja, instrumenata, kao i urna sa posmrtnim ostacima Nikole Tesle.

Sajam turizma pod sloganom „Odmor te čeka“, jubilarni 40. po redu, bio je jedan od najposećenijih do sada, sa oko 1.200 izlagača iz oko 55 zemalјa sveta. Turističke organizacije i turističke agencije su se potrudile da imaju što interesantnije ponude aranžmana, kao i zanimlјive i interesantne programe, od prelepo uređenih štandova, lјubaznog i nasmejanog osoblјa, do nagradnih igara. Zemlјa partner ovogodišnjeg sajma je bila Grčka, koja svake godine ugošćava sve veći broj turista iz Srbije.

Učenici su sa sajma krenuli puni utisaka, noseći mnoštvo lepih i bogatih kataloga za predstojeću letnju sezonu.

27. Feb 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar