Predstavlјena knjiga aforizama Dragana Kolaka „Perorez“ :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

3. Jan 2018.

Predstavlјena knjiga aforizama Dragana Kolaka „Perorez“

U četvrtak, 28. decembra 2017. godine, u Skupštinskoj sali opštine Titel, održano je satirično veče „Krici naše mladosti-moć satire u noći nostalgije“.

Veče je organizovalo Srpsko-rusko društvo iz Titela, a središnji deo programa činilo je predstavlјanje knjige aforizama „Perorez“, čiji je autor Dragan Kolak.

Pored autora, u programu su učestvovali Svetozar Saša Ćurčić, Svetozar Ikonov, Stevo Diklić i dvoje odličnih učenika STŠ „Mileva Marić“ iz Titela, Dunja Kuruca i Nikola Plačkić, koji su bili voditelјi programa.

O definiciji pojma satira, kao i poznanstvu sa autorom i nekim zajedničkim nastupima i uspesima govorio je Stevo Diklić. On je naglasio da je Dragan Kolak svestran čovek, koji je bio uspešan prosvetni radnik i direktor škole, bibliotekar i direktor biblioteke, prevodilac, karikaturista, novinar, književnik, publicista i još mnogo toga o čemu nije bilo moguće opširnije govoriti. I Stevo Diklić je pročitao nekoliko svojih satiričnih stihova kojima žigoše mane društva i pojedinca.

Srpsko-rusko društvo je izdavač knjige „Perorez“, a predsednik Društva, Svetozar Ikonov, podsećajući prisutne na raniji književni opus Dragana Kolaka, govorio je između ostalog i o nastanku knjige, koja je, po njemu, rezultat višegodišnjeg stvaralaštva ovog satiričara.

Svetozar Saša Ćurčić kazivao je Disove stihove „Naši dani“ i čitao aforizme iz knjige. Pročitao je recenziju Tomislava Đokića, koji je biranim rečima govorio o autoru i njegovom delu.

Dragan Kolak je u kratkom osvrtu naglasio da su mu veliki uzori bili srpski satiričari Vlada Bulatović Vib i Milovan Ilić Minimaks. Sa Vibom se i lično poznavao. Za nastanak knjige i pomoć odao je priznanje predsedniku opštine Titel, mr Draganu Božiću, i pohvalio njegovu sposobnost da prepozna prave vrednosti u kulturi.

Program večeri bio je zanimlјiv i raznolik: ređali su se nostalgična muzika sa gramofona, stihovi Vladislava Petkovića Disa, citati iz knjige i drugih izvora, recitacije... O zanimlјivosti programa najbolјe govori pažnja kojom ga je brojna publika pratila i aplauzi kojima su nagrađivani autor knjige i ostali učesnici.

3. Jan 2018.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar