Predsednik Vlade Republike Srbije posetio „Ćirić Agro MĐŽ“ u Titelu :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA
20. Mar 2017.

Predsednik Vlade Republike Srbije posetio „Ćirić Agro MĐŽ“ u Titelu

U petak, 17. marta 2017. godine, predsednik Vlade Republike Srbije, Aleksandar Vučić, posetio je jedno od najuspešnijih privrednih društava u Titelu, „Ćirić Agro MĐŽ“.

Predsednika Vlade Republike Srbije dočekali su ministar polјoprivrede, Branislav Nedimović, predsednik Pokrajinske vlade, Igor Mirović, pokrajinski sekretar za polјoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, mr Vuk Radojević, gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević, predsednik opštine Titel, mr Dragan Božić, zamenik predsednika opštine Titel, Marinko Trivunović, kao i vlasnik privrednog društva „Ćirić Agro MĐŽ“, Milan Ćirić.

Aleksandra Vučića, predsednika Vlade Republike Srbije, na ulazu u krug kompanije, dočekali su i građani sa kojima je kratko razgovarao i tom prilikom im se zahvalio na dočeku i poželeo im sve najbolјe.

Privredno društvo „Ćirić Agro MĐŽ“ ima oko 200 zaposlenih, a bavi se uzgojem, sortiranjem i izvozom jabuka, pretežno u Rusiju. Površina zasada jabuke je 240 hektara, a kapacitet hladnjače 13.500 tona, dok je u pripremi izgradnja hladnjače za još 8.000 tona.

Gazdinstvo je podizanje zasada delom finansiralo od podsticajnih sredstava po konkursima Ministarstva polјoprivrede i Pokrajinskog sekretarijata za polјoprivredu.

Podizanje zasada na ostalih 200 hekatara finansirano je iz sopstvenih sredstava gazdinstva i kreditne linije.

20. Mar 2017.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar