Deca sa Kosova u titelskoj opštini  :: Opstina Titel ::

Naslovna
Aktuelne vesti
Ustanove
Javna preduzeća

Ravnica.INFO
Informativni turističko poslovni Internet portal
www.ravnica.info

GALERIJA SLIKA

15. Dec 2006.

Deca sa Kosova u titelskoj opštini

Stotinu pet mališana od četvrtog do osmog razreda iz svih delova Kosova i pet nastavnika borave od 8. do 17. decembra u svim mestima opštine.

Među ovom decom, nažalost, polovina su ratna siročad. Do realizacije ovog programa pod nazivom "Deca Kosmeta u školskim klupama u opštini Titel"došlo je u saradnji sa Narodnom kancelarijom i nevladinom organizacijom "Dečija radost" iz Gnjilana.
        Mališani sa Kosova biće smešteni po porodicama, a tokom boravka pohađaće redovnu nastavu sa svojim vršnjacima.Biće to prilika da decu i porodice koje su ih primile obiđu predstavnici lokalne samouprave. U nedelјu  10. decembra  obići će Novi Sad, prisustvovati završnoj manifestaciji  "Zaštitimo našu decu" u bioskopu "Arena". Sve ulaznice-pokloni  ove manifestacije biće uručena upravo  deci sa Kosmeta. Deca će obići Petrovaradinsku tvrđavu i  tržni centar "Rodić". U petak 15. decembra  za 18 časova zakazan je zajednički  humanitarni koncert, a za 20 časova večera i druženje sa decom i porodicama u hotelu Tisa.
        Povratak dece sa Kosova planiran je za nedelјu 17. decembar u prepodnevnim satima.

15. Dec 2006.

Klikom na link "Dodajte svoj komentar" dobićete formular
putem kojeg možete napisati svoj komentar.

Dodajte svoj komentar