Представљен пројекат „Запошљавање младих у руралним срединама“ :: Званична презентација општине Тител ::

16. Mar 2009.

Представљен пројекат „Запошљавање младих у руралним срединама“

У организацији Развојног фонда за младе и Подручног центра за рурални развој општине Тител, одржана je у Плавој сали општинског суда у Тителу трибина посвећенa запошљавању и самозапошљавању младих који живе на територији општине Тител.

Присутне је испред Подручног центра за рурални развој општине Тител, поздравила координатор Александра Милисављевић, а на тему запошљавања младих у руралним средина говорили су: Мирослав Васин покрајински секретар за рад, запошљавање и равноправност полова, Милан Настасић заменик председника општине Тител, Ненад Нешовић испред Националне службе за запошљавање испостава Тител и Милош Антић из Развојног фонда за младе.

Пројекат „Запошљавање младих у руралним срединама“ је први корак сарадње Развојног фонда за младе са Општином Тител у области запошљавања младих, а подржан је и од стране Покрајинског секретаријата за спорт и омладину. Пројектом (до јуна 2009. године) је планирано да се путем информисања и едукације о могућностима и начинима руралног развоја, промовише и подстиче запошљавање и самозапошљавање младих у општини Тител.

Циљ пројекта је да се путем семинара обучи група од 22 особе са знањем и вештинама за покретање, планирање и вођење локалних развојних планова, а да се 3500 младих информише о могућностима развоја општине Тител. Први у низу семинара који ће се одржати у општини Тител планиран је за 28. и 29. март (субота и недеља), са темом: „Информисање о могућностима, стратегијама, програмима и пројектима руралног развоја, као и упознавање са управљањем пројектним циклусом“.

Сви заинтересовани за учешће на семинару могу се пријавити Александри Милисављевић, координатору Подручног центра за рурални развој општине Тител на телефон: 860-396 или 063/891-98-43.

16. Mar 2009.

Упутствo зa припрeму буџeтa oпштинe Tитeл зa 2019. гoдину
Aкциje дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Tитeлу и Гардиновцима
Црвени крст Тител добио нову зграду