Ученице СТШ „Милева Марић“ учествоваће у програмима Истраживачке станице Петница :: Званична презентација општине Тител ::

27. Dec 2012.

Три ученице Средње техничке школе „Милева Марић“ Тител позване су да учествују у програмима Истраживачке станице Петница.

Јована Јајин и Александра Муратовић из Титела, учествоваће у раду антрополошког семинара, а Ивана Васић из Вилова у програму природних наука.

Истраживачка станица Петница (ИСП) је самостална и независна организација која се бави развојем научне културе, научне писмености, образовања и културе. Активности ИСП су највећим делом усмерене на младе – на ученике и студенте, као и на обуку наставника у новим техникама, методама и садржајима у области науке и технологије. Програми ИСП обухватају широк спектар области и дисциплина у оквиру природних, друштвених и техничких наука.

Сваке године Истраживачка станица Петница организује велики број различитих програма у облику курсева, семинара, научних кампова, радионица и сл., најчешће у трајању од више дана. На овим програмима као предавачи гостују искусни научни радници и истраживачи из великог броја научних института и факултета са којима ИСП сарађује.

Главнина програма ИСП је намењена основној циљној групи – ученицима средњих школа, тј. младима у узрасту од 15 до 19 година. Њима се нуди могућност да се пријаве за читаву серију семинара и курсева током једне године који се одржавају у неколико термина током зиме, пролећа, лета и јесени. ИСП самостално врши избор ученика који ће се позвати да учествују на програмима.

27. Dec 2012.

Сeдницa Скупштинe oпштинe Tитeл, у понедељак, 18. децембра
Посета Сајму „Сложни мозаик Србије“
Јавна набавка „Набавка средстава за економско оснаживање породица избеглица“
Конституисан Савет за међунационалне односе општине Тител
Обавештење о пријави угинућа животиња
Одржана Годишња скупштина Удружeња „Приjaтeљи Tитeлa“ из Титела
Обележен Meђунaрoдни дaн oсoбa сa инвaлидитeтoм
У Тителу одржана 22. сeдницa Oдбoрa зa пoљoприврeду, шумaрствo и вoдoприврeду
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележен Светски дан борбе против сиде
Јавна набавка у вези са изградњом прве фазе канализационе мреже

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.