Провера уписа у бирачки списак путем СМС-a и портала Министарства :: Званична презентација општине Тител ::

Провера уписа у бирачки списак путем СМС-a и портала Министарства

Грађани Републике Србије могу да провере да ли су уписани у јединствени бирачки списак, и уколико јесу, на којем бирачком месту могу да гласају путем СМС-а од 20. марта, односно путем интернет портала Министарства за људска и мањинска права, државну управу и локалну самоуправу www.drzavnauprava.gov.rs од 21. марта. Поруке су бесплатне.

Ове информације могу да се добију слањем поруке на број 2202 са садржајем: izbori (razmak) vaš jedinstveni matični broj, нпр. izbori 12345678910.

Слањем овог СМС-а, грађани уписани у јединствени бирачки списак, добијају повратни СМС са информацијом о називу и адреси бирачког места на којој су распоређени на основу њиховог пребивалишта.
Са једног броја мобилног телефона могуће је послати укупно четири СМС-а ради провере уписа у јединствени бирачки списак. Слање поруке је омгућено за претплатнике сва три мобилна оператера.

Новим Законом о јединственом бирачком списку је предвиђена могућност да грађани могу сами да изаберу место где ће гласати за предстојеће парламентарне и председничке изборе, а да не путују у место свога пребивалишта, тако што ће поднети захтев градској/општинској управи на територији на којој желе да гласају најкасније 20 дана пред изборе.

Ради исправљања грешака или недостајућих података о бирачима, грађани би требало да се обрате својој градској/општинској управи према месту свог пребавалишта.

Јединствени бирачки списак, као електронска база података, користиће се први пут на предстојећим изборима од увођења вишестраначја у Србији.

Покрајинско такмичење „Тестенијада и ваљушци“
Одлука о расподели средстава удружењима грађана, црквама и верским заједницама
СТШ „Милева Марић“ прикључила се акцији прикупљања хуманитарне помоћи
Ученици ОШ „Светозар Милетић“ Тител освојили награде на фестивалу хумора за децу
Одржан хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Јавна набавка радова „Радови на одржавању локалних путева“
Пoчeлa рeaлизaциja прojeктa „НAУЧИ, ПOЛOЖИ, ПOMOЗИ“
Јавни позив за регресирање превоза студената у међуградском саобраћају
У Тителу рекреативне спортске игре у малом фудбалу хуманитарног карактера

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.