Руководилац Oдељења за финансије, буџет и утврђивање и наплату ЛЈП :: Званична презентација општине Тител ::

Руководилац Oдељења за финансије, буџет и утврђивање и наплату ЛЈП

Одељењем за финансије, буџет и утврђивање и наплату локалних јавних прихода руководи руководилац одељења дипломирани економиста, Душан Миличић.

Руководилац одељења организује рад и обезбеђује законито и ефикасано обављање послова одељења, стара се о правилном распореду послова и испуњавању радних обавеза запослених.
     Руководилац Одељења за финансије, буџет и утврђивање и наплату локалних јавних прихода руководи и организује рад Одељења и стара се о законитом и ефикасном обављању послова; врши надзор и контролу у извршавању послова oдељења; обједињава и усмерава рад организационих делова одељења, израђује предлоге нормативних аката за Скупштину општине из надлежности oдељења; непосредно учествује у решавању најсложенијих послова из надлежности одељења. Прати конкурсе из надлежности одељења, распоређује послове везано за конкурсе на запослене унутар одељења и контролише рад запослених на припреми пројектних задатака, сарађује са запосленима на припреми пројеката. Обавља најсложеније аналитичке послове из области праћења и извршења буџета Општине који обухватају наплату примања буџета, плаћање из буџета, даје предлоге за доношење решења о коришћењу текуће буџетске резерве и сталне буџетске резерве. Обавља најсложеније послове из области финансија. Обавља финансијско планирање које обухвата пројекције и праћење прилива на консолидовани рачун трезора Општине, као и дефинисање тромесечних или месечних квота преузетих обавеза и плаћања.
     У оквиру послова и задатака Одељења, прати прилив средстава буџета и његово извршење; израђује периодичне и завршне рачуне; стара се о стручном и благовременом вођењу управног поступка; врши праћење прописа из надлежности одељења. Издаје упутства за припрему нацрта буџета општине. Разматра финансијске планове корисника буџетских средстава и припрема предлог буџета. Организује, координира рад и учествује у изради буџета; управља радом на његовој изради; управља готовинским средствима;  контролише расходе и управљање дугом. Контролише план извршења буџета директних корисника буџетских средстава; врши евентуалне корекције и прослеђује кориговани план трезору ради извршења буџета и упрвљање готовинским средствима. Контролише преузете обавезе ради утврђивања усклађености са донетим буџетом; одобрава их и прослеђује одобрене преузете обавезе трезору ради извршења буџета. Прати примање и издатке буџета, саставља извештаје о наплати изворних прихода и даје предлоге за побољшање наплате, даје препоруке директним корисницима буџетских средстава. Обавља и друге послове у складу са одредбама Закона о буџетском систему. Прати примену прописа из области финансијске контроле и организује интерну и екстерну контролу буџета. Контролише управљање средствима на консолидованом рачуну трезора локалне власти на који се уплаћују приходи и са којег се врше плаћања из буџета које обухвата управљање ликвидношћу, управљање финансијским средствима и управљање примањима од задуживања, односно управљање дугом.
     Прати ефекте примене општинских прописа којима се утврђују изворни приходи Општине, саставља периодичне извештаје за потребе Општинског већа и Скупштине општине и предлаже измене важећих и доношење нових општинских прописа. Обавља и друге послове који су регулисани законом и другим прописима из делокруга рада Одељења, прати прописе из надлежности Одељења, даје мишљења у вези са истима и указује на промене прописа из надлежности Одељења.
     Припрема податке из надлежности овог Одељења потребне за припрему предлога финансијског плана директних корисника буџета општине на основу смерница и упутства за припрему буџета општине у предвиђеним  роковима.
     Учествује у изради нормативних аката из наведених области и врши и друге стручне послове за потребе Скупштине општине, председника Општине и Општинског већа.
     Врши и друге послове по налогу начелника Општинске Управе и Председника Општине.

У извршавању послова одељења, руководилац одељења је у обавези да се придржава налога начелника Општинске управе.

Руководилац одељења за свој рад и рад службе одговара начелнику Општинске управе.

Покрајинско такмичење „Тестенијада и ваљушци“
Одлука о расподели средстава удружењима грађана, црквама и верским заједницама
СТШ „Милева Марић“ прикључила се акцији прикупљања хуманитарне помоћи
Ученици ОШ „Светозар Милетић“ Тител освојили награде на фестивалу хумора за децу
Одржан хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Јавна набавка радова „Радови на одржавању локалних путева“
Пoчeлa рeaлизaциja прojeктa „НAУЧИ, ПOЛOЖИ, ПOMOЗИ“
Јавни позив за регресирање превоза студената у међуградском саобраћају
У Тителу рекреативне спортске игре у малом фудбалу хуманитарног карактера

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.