Конференција о улози волонтера у ванредним ситуацијама у Војводини :: Званична презентација општине Тител ::

29. Sep 2008.

Конференција о улози волонтера у ванредним ситуацијама у Војводини

USAID - Саопштење за јавност

У уторак,  30. септембра у Тителу одржаће се Конференција о улози волонтера у ванредним ситуацијама у Војводини.  Овај скуп организује USAID-ов програм за планирање и реаговање у ванредним ситуацијама заједно са општином Тител. Циљ конференције је да промовише најбоље примере добре праксе и искустава у области ангажовања волонтера у ванредним ситуацијама. Миливој Петровић, председник општине Тител, ће отворити скуп.

Искуства у претходним годинама показала су да је ангажман добро обучених и организованих волонтера драгоцен у тренутку када се локалне заједнице суочавају са изазовима ванредних ситуација. Војвођанске општине имају дугу традицију у мобилисању волонтера, посебно када је реч о противпожарној заштити. Током конференција тимови из Инђије, Ковачице и Титела представиће најбоља искуства у области ангажовања волонтера у Војводини. Скуп ће окупити учеснике из 17 општина са којима Програм сарађује: чланове  општинских тимова за управљање у ванредним ситуацијама, представнике локалне самоуправе и републичких органа на локалном нивоу, представнике Црвеног крста Србије, Међународног црвеног крста као и Добровољних ватрогасних друштава, медија и осталих актера активних у ангажаовању волонтера.

USAID-ов програм за планирање и реаговање у ванредним ситуацијима има за циљ да подржи изградњу одрживог и систематског приступа управљања ванредним ситуацијама на локалном нивоу и  помаже општинама да испуне међународне стандарде у планирању и реаговању.  До сада је једанаест општина и градова сертификовано за унапређење способности реаговање у ванредним ситуацијима. Четири војвођанске општине, Инђија, Ириг, Тител и Казњижа су већ примиле ове признање. Тренутно је 61 општина укључена у програмске активности.

Новинари заинтересовани да извештавају о овом догађај треба да буду у хотелу „Тиса“, Тител, у уторак, 30. септембра, у 09.45 часова.

За додатне информације о овом догађају молимо Вас да контактирате Јасмину Дебељак Маљковић, jasmina_maljkovic@dai.com, и Оливера Костић, olivera_kostic@dai.com, на 011-3639900.  За више информацијма о програмима УСАИД-а, молимо посетите http://serbia.usaid.gov

29. Sep 2008.

Сeдницa Скупштинe oпштинe Tитeл, у среду, 27. септембра
Покрајинско такмичење „Тестенијада и ваљушци“
Одлука о расподели средстава удружењима грађана, црквама и верским заједницама
СТШ „Милева Марић“ прикључила се акцији прикупљања хуманитарне помоћи
Ученици ОШ „Светозар Милетић“ Тител освојили награде на фестивалу хумора за децу
Одржан хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Јавна набавка радова „Радови на одржавању локалних путева“
Пoчeлa рeaлизaциja прojeктa „НAУЧИ, ПOЛOЖИ, ПOMOЗИ“
Јавни позив за регресирање превоза студената у међуградском саобраћају

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.