Обавештење о праву пречег закупа државног пољопривредног земљишта :: Званична презентација општине Тител ::

19. Sep 2011.

Обавештење о праву пречег закупа државног пољопривредног земљишта

Законом о изменама и допунама Закона о пољопривредном земљишту Члан 64а („Службени гласник РС", број 41/09), прописано је да право пречег закупа имају правна и физичка лица са седиштем односно пребивалиштем на територији Општине Тител која су власници функционалног система за наводњавање и одводњавање, рибњака, вишегодишњих засада, функционалних пољопривредних објеката, а који се налазе на земљишту у државној својини, правна и физичка лица која су власници објеката за узгој и држање животиња и која се баве узгојем и држањем животиња, а у циљу производње хране за животиње, и то један хектар по условном грлу.

Документација за доказивање права пречег закупа

I        По основу власништва на инфраструктури

1. Захтев  за  признавање  права  пречег  закупа  по  основу  власништва на
     инфраструктури.
2. Извод из јавне књиге о евиденцији непокретности  /катастар/.
3. Записник Републичке пољопривредне инспекције о стању и функционалности
     инфраструктуре.

У случају да инфраструктура није укњижена доставити доказ о власништву (грађевинска, односно, употребна дозвола, односно извод из проспекта  о приватизацији, односно извод из пописа основних средстава).

II       По основу узгоја животиња

1. Захтев за признавање права пречег закупа по основу узгоја животиња.
  2. Доказ о регистрованој фарми  (Решење о утврђивању ветеринарско-санитарних услова), или регистровано пољопривредно газдинство са најмање 15 уматичених млечних крава.
  3. Уверење о здравственом стању животиња - прибавља се од ветеринарског инспектора.
  4. Уверење о уматиченим  животињама  издато од  Пољопривредног факултета у Новом Саду-департман за сточарство.

Документацију   доставити   лично   Општинској   комисији   за израду годишњег програма заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта Општине Тител,  Главна бр.1, најкасније до  30. октобра  2011. године  ЗА ЗАКУП У 2012/2013  економској  години.

Све додатне информације можете добити на бројеве телефона: 021/860-363,  021/860-186. Контакт особе: Млађен Ђурић и Горан Станојковић.

19. Sep 2011.

Обавештење о упису деце у први разред основне школе у школској 2018/2019 години
Обележавање Дана матерњег језика у СТШ „Милева Марић“ у Тителу
ЈКП „Комуналац“ Тител додељена средства за набавку возила за превоз отпада