Дoнација за одбрану од поплаве :: Званична презентација општине Тител ::

Дoнација за одбрану од поплаве

Република Србија
Аутономна Покрајина Војводина
Општина Тител
Председник општине
Број:217-4/II-06
Дана: 20.04.2006. године
Тител

Предмет: Дoнација за одбрану од поплаве

Поштовани,

Општину Тител је задесила елементарна непогода изазвана наглим и у последњих 100 година незабележеним растом водотока реке Тисе и Дунава које теку кроз територију општине.
        Ниво воде реке Тисе и Дунава достигао је до степена опасности непосредног преливања одбрамбених насипа тако да је Влада Републике Србије дана 13.04.2006. године донела Одлуку о проглашењу ванредног стања одбране од поплава на територији општине Жабаљ, Тител и Зрењанин. Општина Тител у сарадњи са грађанством и привредним организацијама предузима даноноћно велике напоре на надградњи насипа у дужини од 28 километара.
        Поред тога, обзиром на висок степен опасности од могућности разливања водотока у акцији одбране од поплава учествују и војници јединица војске СЦГ за које општина обзиром на високо изражени радни морал и учинак, има обавезу да обезбеди храну, пијаћу воду, чизме, кабанице и друге топле одевне предмете. Пошто се на већем делу насипа џакови са песком морају допремати чамцима, неопходна је набавка погонских мотора за чамце различитих снага као и набавка веће количине горива. Наша општина није у могућности да својим скромним буџетским средствима покрије овако високе и непланиране трошкове. Молимо поштовани Наслов да нам додели помоћ у пијаћој води, конзервама хране, и осталим напред наведеним стварима или да нам додели финансијску помоћ у оквиру својих могућности.

Наш рачун је: Општина Тител-одбрана од поплава

840-1392741-83

Особа за контакт је Мирјана Анчин: тел. +381 21 860 186; моб. +381 64 82 24 205

Председник општине Миливој Петровић,с.р.

Покрајинско такмичење „Тестенијада и ваљушци“
Одлука о расподели средстава удружењима грађана, црквама и верским заједницама
СТШ „Милева Марић“ прикључила се акцији прикупљања хуманитарне помоћи
Ученици ОШ „Светозар Милетић“ Тител освојили награде на фестивалу хумора за децу
Одржан хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Хуманитарни концерт за Николу Станишића – Дригу из Перлеза
Јавна набавка радова „Радови на одржавању локалних путева“
Пoчeлa рeaлизaциja прojeктa „НAУЧИ, ПOЛOЖИ, ПOMOЗИ“
Јавни позив за регресирање превоза студената у међуградском саобраћају
У Тителу рекреативне спортске игре у малом фудбалу хуманитарног карактера

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.