Сарадња Фонда за капитална улагања и Општине Тител :: Званична презентација општине Тител ::

4. Jun 2007.

Сарадња Фонда за капитална улагања и Општине Тител

Бојан Пајтић, председник Извршног већа Војводине, посетио је последњег радног дана минуле седмице Шајкаш и Тител и том приликом обишао два градилишта на којима се реализују два велика општинска пројекта – водоснабдевање у Шајкашу и канализација у Тителу.

За ове пројекте Покрајина је из Фонда за капитална улагања издвојила 35 нмилиона динара, 30 милиона за Тител и пет милиона за Шајкаш.
          У Шајкашу, на новом изворишту, домаћини су Пајтића упознали са завршетком радова на водоснабдевању Шајкаша и Вилова, где је урађено извориште и доводник воде до ова два насеља. Јово Братић, технички директор ГРА.Д. ''Слога'' која изводи радове, истакао је да још остаје да се добије енергетска сагласност ''Електродистрибуције'' па да се прикључи струја а, потом, да се испере мрежа. Све би то, уз још неке ''ситнице'' око просторног уређења, могло бити готово за десетак дана. Такође је указано да Вилово нема водоводну мрежу.
          У Тителу је Пајтић посетио градилиште градске канализације која се реализује и уз помоћ Покрајине.
         - Из Фонда за капитална улагања АП Војводине у другој фази подељено је у 12 општина око 360 милиона динара. Средства Фонда су намењена побољшању инфраструктуре у Војводини, првенствено за водоводе, канализације и путеве који су у веома лошем стању или их уопште нема – истакао је Пајтић.
        - Ово је велика помоћ за општину Тител. Припремамо се за шест великих пројеката који ће знатно допринети развоју општине а међу њима је и пут преко Брега који ће повезивати Мошорин и Тител са одвојцима за Вилово и Лок – рекао је Миливој Петровић, председник општине Тител.
          Изградњу пута преко Тителског брега подржао је и Бојан Пајтић.
          Председник ИВВ-а Бојан Пајтић и председник Општине Тител Миливој Петровић потписали су Протокол о сарадњи Фонда за капитална улагања АП Војводине и Општине Тител.

4. Jun 2007.

У основној школи обележена Дечја недеља
Конкурс за доделу студентских стипендија за школску 2017/2018
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележено 125 година од рођења Иве Андрића
Одржано књижевно вече о Лаву Николајевичу Толстоју
Игроказ за децу
Oглaс зa jaвну лицитaциjу зa дaвaњe у зaкуп и на коришћење пoљoприврeднoг зeмљиштa
Потписан Уговор у области водоснабдевања и заштите вода
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу организован турнир у малом фудбалу
Дечја недеља у Народној библиотеци „Стојан Трумић” у Тителу
Завршене рекреативне спортске игре у малом фудбалу

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.