Биљана Петровић: Ауторка широке руке и схватања :: Званична презентација општине Тител ::

26. Aug 2010.

Биљана Петровић: Ауторка широке руке и схватања

Тител: У Завичајној соби Народне библиотеке „Стојан Трумић“ прве вечери Великогоспојинских свечаности је одржана промоција романа „Мушке сузе“ и „Зашто“ новинарке и књижевнице Биљане Бибе Петровић из Београда.

- Наша вечерашња гошћа се опробала у два најцењенија и вероватно најтежа књижевна рода – роману и приповетки. Допуњено издање романа „Мушке сузе“ је објављено 2009. године, а збирка приповедака „Зашто“ четири године раније. Биљана Биба Петровић је рођена у Гостивару. Живела је у Македонији, и у Србији. Још у детињству које је провела у Косовској Митровици, желела је да буде писац. Њене другарице и другови су излазили и забављали се, а она је читала, маштала и писала песме - рекла је на почетку једносатног дружења о ауторки домаћин вечери Катарина Пантић, књижничар Народне библиотеке „Стојан Трумић“ из Мошорина.

Кликните овде да бисте видели вест у целини на сајту Равница »

26. Aug 2010.

Конкурс за доделу студентских стипендија за школску 2017/2018
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележено 125 година од рођења Иве Андрића
Одржано књижевно вече о Лаву Николајевичу Толстоју
Игроказ за децу
Oглaс зa jaвну лицитaциjу зa дaвaњe у зaкуп и на коришћење пoљoприврeднoг зeмљиштa
Потписан Уговор у области водоснабдевања и заштите вода
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу организован турнир у малом фудбалу
Дечја недеља у Народној библиотеци „Стојан Трумић” у Тителу
Завршене рекреативне спортске игре у малом фудбалу
Одржaн фeстивaл мoнoлoгa, aфoризaмa и мoнoдрaмe „MAM“

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.