Деца са Косова у тителској општини :: Званична презентација општине Тител ::

15. Dec 2006.

Деца са Косова у тителској општини

Стотину пет малишана од четвртог до осмог разреда из свих делова Косова и пет наставника бораве од 8. до 17. децембра у свим местима општине.

Међу овом децом, нажалост, половина су ратна сирочад. До реализације овог програма под називом "деца Космета у школским клупама у општини Тител"дошло је у сарадњи са Народном канцеларијом и невладином организацијом "Дечија радост" из Гњилана.
        Малишани са Косова биће смештенима по породицама, а током боравка похађаће редовну наставу са својим вршњацима.Биће то прилика да децу и породице које су их примиле обиђу представници локалне самоуправе. У недељу  10. децембра  обићи ће Нови Сад, присуствовати завршној манифестацији  "Заштитимо нашу децу" у биоскопу "Арена". Све улазнице-поклони  ови манифестације биће уручена управо  деци са Космета. Деца ће обићи Петроварадинску тврђаву и  тржни центар "Родић". У петак 15. децембра  за 18 часова заказан је заједнички  хуманитарни концерт, а за 20 часова вечера и дружење са децом и породицама у хотелу Тиса.
        Повратак деце са Косова планиран је за недељу 17. децембра у преподневним сатима.

15. Dec 2006.

У основној школи обележена Дечја недеља
Конкурс за доделу студентских стипендија за школску 2017/2018
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележено 125 година од рођења Иве Андрића
Одржано књижевно вече о Лаву Николајевичу Толстоју
Игроказ за децу
Oглaс зa jaвну лицитaциjу зa дaвaњe у зaкуп и на коришћење пoљoприврeднoг зeмљиштa
Потписан Уговор у области водоснабдевања и заштите вода
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу организован турнир у малом фудбалу
Дечја недеља у Народној библиотеци „Стојан Трумић” у Тителу
Завршене рекреативне спортске игре у малом фудбалу

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.