Деца са Косова у тителској општини :: Званична презентација општине Тител ::

15. Dec 2006.

Деца са Косова у тителској општини

Стотину пет малишана од четвртог до осмог разреда из свих делова Косова и пет наставника бораве од 8. до 17. децембра у свим местима општине.

Међу овом децом, нажалост, половина су ратна сирочад. До реализације овог програма под називом "деца Космета у школским клупама у општини Тител"дошло је у сарадњи са Народном канцеларијом и невладином организацијом "Дечија радост" из Гњилана.
        Малишани са Косова биће смештенима по породицама, а током боравка похађаће редовну наставу са својим вршњацима.Биће то прилика да децу и породице које су их примиле обиђу представници локалне самоуправе. У недељу  10. децембра  обићи ће Нови Сад, присуствовати завршној манифестацији  "Заштитимо нашу децу" у биоскопу "Арена". Све улазнице-поклони  ови манифестације биће уручена управо  деци са Космета. Деца ће обићи Петроварадинску тврђаву и  тржни центар "Родић". У петак 15. децембра  за 18 часова заказан је заједнички  хуманитарни концерт, а за 20 часова вечера и дружење са децом и породицама у хотелу Тиса.
        Повратак деце са Косова планиран је за недељу 17. децембра у преподневним сатима.

15. Dec 2006.

Екипа СТШ „Милева Марић“ Тител заузела треће место у кувању гулаша
Почео пројекат „Доживљај у равници“
Представљена књига „Андрић, Црњански, Пекић“