У Гардиновцима успешно одржана акција „Војни лекар на селу“ :: Званична презентација општине Тител ::

11. Oct 2018.

У Гардиновцима успешно одржана акција „Војни лекар на селу“

У среду, 10. октобра 2018. године, у Гардиновцима, успешно је одржана акција „Војни лекар на селу“, у организацији 1. бригаде копнене војске Србије, на челу са мајором Александром Манџићем и општине Тител, на челу са председником општине, мр Драганом Божићем.

Координатор свих активности био је шеф Кабинета председника општине Тител, Радомир Мишљеновић.

Акцији су се прикључили Црвени крст Војводине, Црвени крст Тител, Центар за социјални рад Тител, Дом здравља Тител - амбуланта Гардиновци, Друштво за борбу против шећерне болести општине Тител и Месна заједница Гардиновци.

Мајор Александар Манџић био је на челу санитетске службе ВС. Уз санитетску службу ВС у тиму су били и представници ветеринарске службе који су имали задатак да обиђу нека газдинства и упознају људе са новинама у ветеринарској служби и превенцијом заразних болести код стоке и живине.

Лекари су имали задатак да прегледају што више људи, којима је омогућено да измере ниво шећера у крви, ураде ЕКГ, измере притисак, одреде или коригују терапију... Посебно су се обрадовали стари и немоћни којима су лекари дошли у кућну посету да их прегледају. Тог дана, у амбуланти је прегледано 35 пацијената, док је 15 пацијената прегледано приликом кућне посете.

Ветеринарска служба обишла је четири газдинства, извршила преглед и дала савете за успешније функционисање.

Мајор Манџић сматра да је акција војних представника и представника локалних органа била успешна у сваком погледу.

Екипа Црвеног крста поделила је 21 пакет са храном, 21 џак са брашном и исто толико пакета у виду средстава за хигијену. Такође је понуђена већа количина одеће и обуће. Екипу су чинили: представница  Црвеног крста Војводине, Јелена Милић Шућур, председник Црвеног крста Тител, Горан Поповић, секретар Црвеног крста Тител, Марија Олах Калмар и члан Управног одбора Црвеног крста Тител, Стево Диклић.

Славица Дума из Центра за социјални рад Тител, обрадовала је шест социјално угрожених породица, поклоном од по 10.000,00 динара, који ће свакако добро доћи у припреми за зиму.

Чланови Друштва за борбу против шећерне болести општине Тител показали су хуманост и солидарност са дијабетичарима из Гардиноваца поклонивши им апарат за мерење нивоа шећера у крви како би могли проверу да врше у свом месту и смањили трошкове одласка у друга места.

Сви учесници ове акције сложили су се да је ово био изузетан дан који је некима био од користи, а друге је учинио срећним што су могли некоме да помогну.

11. Oct 2018.

Упутствo зa припрeму буџeтa oпштинe Tитeл зa 2019. гoдину
Aкциje дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Tитeлу и Гардиновцима
Црвени крст Тител добио нову зграду