Дечија недеља у ПУ „Плави чуперак“ Тител :: Званична презентација општине Тител ::

8. Oct 2018.

Дечија недеља у ПУ „Плави чуперак“ Тител

У периоду од 1. до 7. октобра 2018. године, у Предшколској установи „Плави чуперак“, разним активностима, обележена је Дечија недеља под слоганом „Моје је право да живим срећно и здраво - за одрастање без насиља“.

Активности су организоване у свим насељеним местима општине Тител.

Партнери Предшколске установе у промоцији здравог и срећног детињства били су представници локалне самоуправе на челу са председником општине Тител, мр Драганом Божићем, СТШ „Милева Марић“ из Титела, Народна библиотека „Стојан Трумић“ из Титела, као и родитељи, баке и деке.

Председник општине Тител, мр Драган Божић, са својим сарадницима, и ове године је организовао дружење са децом у свим насељеним местима општине Тител и том приликом  их обрадовао слаткишима, вишенаменским таблама за сваки објекат у предшколској установи, као и новим креветићима и полицама за играчке.

У оквиру Дечије недеље, реализована је активност „Улепшај некоме дан, поклони му загрљај“ током које су деца из предшколске установе поклањала загрљаје пролазницима као вид ненасилне комуникације и љубави.

Ученици СТШ „Милева Марић“ су, у организацији професорице Еле Беук, приказали представу за децу.

Одржана је и радионица са бакама и декама „Срећа је већа уз баке и деке, док са њима правимо играчке неке“ у току које су се подсетили неких старих заборављених игара. Такође, израђиване су и различите играчке које су излагане на изложби на Парадном тргу у Тителу, која је била продајног карактера.

Родитељи су, као и увек, били највећа подршка и учествовали су у активностима уређења дворишта вртића за игру и учење деце.

У библиотеци је организована изложба ликовних радова деце на тему „Срећан сам кад...“ као и изложба фотографија загрљаја.

Дечија недеља је завршена спортским даном и представом васпитача за децу.

8. Oct 2018.

Настављено представљање брошуре аутора Драгана Колака у Шајкашу и Мошорину
Активности Удружења „Пријатељи Титела“ током септембра и октобра месеца
Oглaс зa jaвну лицитaциjу