У СТШ „Милева Марић“ у Тителу представљена брошура аутора Драгана Колака :: Званична презентација општине Тител ::

3. Oct 2018.

У СТШ „Милева Марић“ у Тителу представљена брошура аутора Драгана Колака

У уторак, 2. октобра 2018. године, у Средњој техничкој школи „Милева Марић“ у Тителу, представљена је брошура посвећена великим јубилејима - стогодишњици завршетка Првог светског рата и присаједињења Војводине Србији, аутора Драгана Колака.

Представљању брошуре су присуствовали наставници и ученици школе.

Брошуру је, уз пратећу видео-презентацију, представио аутор, Драган Колак, који је јавности познат као аутор историјске књиге-документа „Читуља Тителског брега 1848-1849“ и књиге „Биографски речник Титела“.

Драган Колак је брошуру припремио пре свега, као осврт на учешће становника општине Тител у великим догађајима 1914-1918. Уводни део је посвећен Великом рату, након чега следе поглавља Солунски добровољци тителске општине и Ослобођење, присаједињење Срема, Барање, Бачке и Баната 1918. Посебну вредност публикације чини прелиминарни списак добровољаца из Тителске општине.

Објављивање брошуре је омогућила општина Тител, а у склопу општинског програма обележавања великих јубилеја, стогодишњице завршетка Првог светског рата и присаједињења Војводине Краљевини Србији.

3. Oct 2018.

Настављено представљање брошуре аутора Драгана Колака у Шајкашу и Мошорину
Активности Удружења „Пријатељи Титела“ током септембра и октобра месеца
Oглaс зa jaвну лицитaциjу