Света Тајна Јелеосвећења у Вилову :: Званична презентација општине Тител ::

14. May 2018.

Света Тајна Јелеосвећења у Вилову

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа бачког Господина др Иринеја у недељу слепог, 13. маја текуће године, у храму Светог краља Стефана Дечанског у Вилову, служено је вечерње богослужење и у наставку Света Тајна Јелеосвећења.

Вечерње богослужење служили су пречасни јереј Младен Јовановић, парох шајкашки уз саслужење високопречасног протонамесника Слободана Лазића, пароха бечејског и часног ђакона жабаљског Живка Рајиновића.

Светом Тајном Јелеосвећења началствовао је јереј Младен Јовановић, парох шајкашки уз саслужење протојереја Милоша Јевросимова пароха тителског, протојереја Ивана Вачика пароха гардиновачког, протонамесника Слободана Лазића, пароха бечејског, протонамесника Милана Ђурића пароха жабаљског, јереја Горана Ранисављевића пароха бачкоградиштанског, јереја Бошка Маринкова пароха мошоринског и часног ђакона жабаљског Живка Рајиновића. За певницом су појали вероучитељи из Мошорина и гости из Бачке Паланке из Светојовановског храма.

Виловска светиња је била мала да прими све верне који су дошли да се помоле Богу за здравље и приме помазање освећеним уљем. Након молитве у порти храма и дворани Светосавског дома приређена је трпеза љубави за присутно свештенство и народ трудом пароха Даниела Кобиљског и верника из Вилова.

14. May 2018.

Екипа СТШ „Милева Марић“ Тител заузела треће место у кувању гулаша
Почео пројекат „Доживљај у равници“
Представљена књига „Андрић, Црњански, Пекић“