Пети сајам туризма у СТШ „Милева Марић“ у Тителу :: Званична презентација општине Тител ::

19. Apr 2018.

Пети сајам туризма у СТШ „Милева Марић“ у Тителу

У уторак, 17. априла 2018. године, ученици СТШ „Милева Марић“ у Тителу, одељења Т3, су у оквиру предмета агенцијско и хотелијерско пословање са професорицама Пешти Зорицом и Матић Мирјаном организовали пети сајам туризма у школи.

Ученици су на веома допадљив начин кроз вршњачку едукацију представили ученицима, туристичким техничарима првог разреда, богату туристичку понуду Србије, Грчке, Шпаније, Италије и других занимљивих дестинација широм света.

Други део сајма је био посвећен обиласку Титела уз пратњу Александре Николић која је испред Општине Тител и Установе за заштиту природе и културних добара “Тителски брег” представила рад локалног туристичког водича.

Ученици су обишли део знаменитости Титела - католичку цркву, реку Тису, центар Титела, Установу за заштиту природе и културних добара „Тителски брег” и галерију „Стојан Трумић”. У галерији су имали прилику да поред сталне поставке слика Стојана Трумића, погледају фото изложбу „Путин и Србија“, која је посвећена руско-српском пријатељству.

Очување, унапређење, коришћење и приказивање природних и других вредности подручја Специјалног резервата природе „Тителски брег“ је поверено Установи за заштиту природе и културних добара “Тителски брег”. Ученицима је представљен Тителски брег као непроцењива туристичка атракција.

Ученици су упознати са радом волонтерског кампа који се одржава у Тителу. Прича о волонтирању је била занимљива и за очекивати је да ће неко од ученика постати волонтер и тако допринети подизању нивоа еколошке свести код грађана Титела о очувању природе и заштити ретких биљака и животиња.

19. Apr 2018.

Дoдeљeни угoвoри удружeњимa и црквaмa сa тeритoриje oпштинe Tитeл
Представљање књиге Нелета Карајлића „Солунска 28“
Обавештење о остваривању права на рефундацију трошкова пренаталног скрининга