Делегација Покрајинске владе посетила општину Тител :: Званична презентација општине Тител ::

18. Apr 2018.

Делегација Покрајинске владе посетила општину Тител

У уторак, 17. априла 2018. године, потпредседник Покрајинске владе, Ђорђе Милићевић, покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство, Вук Радојевић и покрајински секретар за спорт и омладину, Владимир Батез, посетили су општину Тител.

Посети су присуствовали и директор Управе за капитална улагања АП Војводине, Недељко Ковачевић и председник општине Тител, мр Драган Божић, заједно са својим сарадницима.

Тим поводом, делегација Покрајинске владе, директор Управе за капитална улагања АП Војводине и председник општине Тител са својим сарадницима, обишли су обновљени рукометни терен у Тителу и почетак радова на изградњи канализационе мреже у Шајкашу.

Обнова рукометног терена у Тителу коштала је пет милиона динара, а средства у једнаким износима од по два и по милиона динара обезбедили су Покрајински секретаријат за спорт и омладину и општина Тител.

-Овај мултифункционални спортски објекат веома је важан за Тител који нема затворену спортску дворану, и служиће рукометашима и другим спортистима, али и рекреативцима, казао је потпредседник Милићевић по обиласку терена. Он је додао да је обнова терена у Тителу наставак акције Покрајинске владе на изградњи и уређењу спортских терена широм Војводине.

Након тога, делегација Покрајинске владе и директор Управе за капитална улагања АП Војводине су, у пратњи председника општине Тител, мр Драгана Божића, обишли и радове на почетку изградње канализационе мреже у дужини од 4,5 километара у Шајкашу. Укупна вредност радова је 60 милиона динара, од чегa је половину средства обезбедила Управа за капитална улагања АП Војводне, док је Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство издвојио 18,5 милиона, а општина Тител 11,5 милиона динара.

-Ово су први радови на канализационој мрежи чија је укупна дужина око 24 километра, и верујем да ћемо удруженим снагама Покрајинске владе и општине Тител наставити да радимо у другим фазама, истакао је господин Милићевић додајући да ће преко Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство бити издвојено 3,2 милиона динара за црпну станицу за ову канализациону мрежу.

Потпредседник Покрајинске владе, Ђорђе Милићевић, додао је да су досадашња улагања у општину Тител значајна, те да je општина Тител пример другим, на који начин се домаћински и озбиљно припремају пројекти и конкурише код других нивоа власти за средства. Такође, истакао је да ће се сарадња наставити и у наредном периоду и најавио изградњу нове индустријске зоне од пет хектара у општини Тител, у сарадњи са Покрајинским секретаријатом за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу и Развојном агенцијом Војводине.

Председник општине Тител, мр Драган Божић, том приликом истакао је значај изградње канализационе мреже за мештане Шајкаша и додао да је улагање у развој инфраструктуре у општини Тител значајно и за привредни развој и за привлачење инвеститора.

-У протеклих годину и по дана у општину Тител је инвестирано 235 милиона динара, од чега је Покрајинска влада уложила 135 милиона динара, изнео је председник општине Тител, мр Драган Божић, уз уверење да ће и убудуће из покрајинског буџета бити подржани значајни инфраструктурни пројекти.

18. Apr 2018.

Aкциje дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Moшoрину и Шajкaшу
Кoнaчнa рaнг листa зa дoдeлу стипeндиja студeнтимa сa тeритoриje oпштинe Tитeл
Јавно слушање емисије „Жена у кутији“ у СТШ „Милева Марић“ Тител