Стручни излет ученика туристичког образовног профила :: Званична презентација општине Тител ::

27. Feb 2018.

Стручни излет ученика туристичког образовног профила

Ученици одељења Т1, Т2, Т3 и Т4 су, у суботу 24. фебруара 2018. године, са својим предметним наставницима Агенцијског и хотелијерског пословања Драгицом Трнинић, Зорицом Пешти, Мирјаном Матић и Лелом Јовановић, посетили храм Светог Саве, музеј Николе Тесле и Сајам туризма у Београду.

У храму Светог Саве, највећем српском православном храму, ученици су могли да виде недавно завршену куполу са велелепним мозаиком Вазнесења Христовог, као и прелепо осликану цркву Светог цара Лазара са ризницом Светог Саве и криптом патријарха Српске православне цркве која се налази испод храма.

Посета музеју Николе Тесле обиловала је низом информација о животу и раду нашег чувеног научника, инжењера и проналазача. На почетку ученици су погледали кратак филм о Николи Тесли, а након тога кустос музеја их је повео у обилазак музеја, где се налази богата колекција оригиналних докумената о животу и раду научника, личних предмета, уређаја, инструмената, као и урна са посмртним остацима Николе Тесле.

Сајам туризма под слоганом „Одмор те чека“, јубиларни 40. по реду, био је један од најпосећенијих до сада, са око 1.200 излагача из око 55 земаља света. Туристичке организације и туристичке агенције су се потрудиле да имају што интересантније понуде аранжмана, као и занимљиве и интересантне програме, од прелепо уређених штандова, љубазног и насмејаног особља, до наградних игара. Земља партнер овогодишњег сајма је била Грчка, која сваке године угошћава све већи број туриста из Србије.

Ученици су са сајма кренули пуни утисака, носећи мноштво лепих и богатих каталога за предстојећу летњу сезону.

27. Feb 2018.

Директорица ПУ „Плави чуперак“ Тител стекла лиценцу за рад директора
Оглас - прикупљање писмених понуда за отуђење непокретности из јавне својине
Закључак о почетним ценама закупа пољопривредног земљишта у државној својини