Обавештење о упису у посебан бирачки списак :: Званична презентација општине Тител ::

15. Dec 2009.

Обавештење о упису у посебан бирачки списак

Сваки грађанин са бирачким правом, припадник националне мањине, може да поднесе захтев за упис у посебан бирачки списак националне мањине, како би учествовао у поступку предстојећих избора за чланове националних савета националних мањина.

На основу члана 45. став 1. Закона о националним саветима националних мањина, Министарство за људска и мањинска права донело је одлуку да се 9. новембра 2009. године започне са поступком образовања посебних бирачких спискова националних мањина, уписом припадника националних мањина у посебан бирачки списак.

Подношење захтева за упис у посебни бирачки списак може се извршити лично, сваким радним даном од 7.30 до 14.30 часова у  згради општине Тител, канцеларија бр.3 (приземље), или поштом на адресу: Општинска управа Тител, Одељење за општу управу и јавне службе (за матичара), Главна 1, 21240 Тител. Потребно је да захтев за упис у посебан бирачки списак буде читко попуњен и потписан од стране подносиоца захтева. Сви подаци у захтеву морају да буду попуњени истоветно као у личној карти подносиоца.

Обрасце можете преузети и у електронској форми на српском језику и на језицима националних мањина, на нашем сајту или на сајту Министарсва за људска и мањинска права www.ljudskaprava.gov.rs

Образац на српском језику

мађарски, ромски, словачки

Рок за подношење захтева за упис у посебне бирачке спискове националних мањина је 10. март 2010. године.

15. Dec 2009.

Конкурс за доделу студентских стипендија за школску 2017/2018
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележено 125 година од рођења Иве Андрића
Одржано књижевно вече о Лаву Николајевичу Толстоју
Игроказ за децу
Oглaс зa jaвну лицитaциjу зa дaвaњe у зaкуп и на коришћење пoљoприврeднoг зeмљиштa
Потписан Уговор у области водоснабдевања и заштите вода
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу организован турнир у малом фудбалу
Дечја недеља у Народној библиотеци „Стојан Трумић” у Тителу
Завршене рекреативне спортске игре у малом фудбалу
Одржaн фeстивaл мoнoлoгa, aфoризaмa и мoнoдрaмe „MAM“

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.