Прослављена школска слава Свети Сава у СТШ “Милева Марић“ Тител :: Званична презентација општине Тител ::

2. Feb 2018.

Прослављена школска слава Свети Сава у СТШ “Милева Марић“ Тител

Средња техничка школа „Милева Марић“ из Титела прославила је у суботу, 27. јануара 2018. године, најзначајнији школски празник, школску славу, Светог Саву.

Средња школа у Тителу је међу првим школама у Србији обновила прекинуту традицију прослављања школске славе, Савиндана.

Традиционално, сви професори и ученици школе су, у оквиру „Светосавских дана знања и вештина“, који претходе великом празнику, припремали и организовали предавања, квизове знања, изложбе, такмичења и занимљиве колажне часове.

Централна свечаност отпочела је освећењем славског колача и кољива. Обред је служио тителски парох, Милош Јевросимов.

Након тога, многобројни гости, ученици, професори, родитељи и пријатељи школе, окупљени у холу, имали су прилике да присуствују свечаном рециталу.

Програм је осмислила и са ученицима припремала проф. српског језика и књижевности, Мирјана Зуковић, а хорске нумере је припремила проф. музичке културе, Александра Рачуница. У програму су учествовали ученици Вукашин Митровић, Бранислава Гранић и Мила Достанић.

На крају програма, присутнима се обратила директорка школе, Јадранка Пешти, подсећајући да је ова година, година два велика јубилеја, 100 година од краја Првог светског рата и 100 година од присаједињења Војводине Србији. Обраћање је завршила речима светосавске химне: „Да живимо сви у слози, Свети Саво ти помози!“.

Светосавски кум школе ове године је био Петар Дукић, некадашњи наставник школе.

2. Feb 2018.

Обавештење о упису деце у први разред основне школе у школској 2018/2019 години
Обележавање Дана матерњег језика у СТШ „Милева Марић“ у Тителу
ЈКП „Комуналац“ Тител додељена средства за набавку возила за превоз отпада