Свечано обележена школска слава Свети Сава у Мошорину и Шајкашу :: Званична презентација општине Тител ::

1. Feb 2018.

Свечано обележена школска слава Свети Сава у Мошорину и Шајкашу

У суботу, 27. јануара 2018. године, у Основној школи „Исидора Секулић“ у Шајкашу и издвојеном одељењу у Мошорину, свечано је обележена школска слава Свети Сава.

Свечаности су присуствовали бројни грађани, родитељи, представници јавних предузећа и локалне заједнице за Шајкаш и Мошорин.

Прослава школске славе Светог Саве почела је у школи у Мошорину сечењем славског колача и програмом који су извели ученици нижих и виших разреда.

Сат времена касније свечани програм настављен је у матичној школи у Шајкашу.

Директорица школе, мр Мирјана Николић Мушицки, поздравила је госте, а свештеници Младен Јовановић, парох шајкашки и Бошко Маринков, парох мошорински, говорећи о Светом Сави, подсетили су на улогу и значај прослављања школске славе.

Овогодишњи кумови школе били су Лазар Мировић и Борислав Тешић, који су предали кумство Вањи Павловићу за Шајкаш и Тодору Тешићу за Мошорин.

Ове године школа у Шајкашу добила је леп дар – постављена је бина у школском холу. Тим поводом, велику захвалност школа дугује Удружењу родитеља „Панонска шајка“ и општини Тител, док је платно којим је бина украшена, дар Младена Јовановића, пароха из Шајкаша.

За реализацију програма заслужне су наставнице српског језика Јелена Петровић, Драгана Томић и Јелена Димитријевић, наставница музичке културе Босиљка Субашић, наставница географије Славица Матица Ћурчић и Ранка Салонски, наставница историје. Свој допринос у обележавању школске славе дао је и наставник руског језика Славиша Југовић, као и Хајналка Спасић, наставница техничког и информатичког образовања. Сви запослени у школи дали су не мали удео у прослави са жељом да се свечано и достојанствено обележи школска слава.

1. Feb 2018.

Дoдeљeни угoвoри удружeњимa и црквaмa сa тeритoриje oпштинe Tитeл
Представљање књиге Нелета Карајлића „Солунска 28“
Обавештење о остваривању права на рефундацију трошкова пренаталног скрининга