Представљена књига афоризама Драгана Колака „Перорез“ :: Званична презентација општине Тител ::

3. Jan 2018.

Представљена књига афоризама Драгана Колака „Перорез“

У четвртак, 28. децембра 2017. године, у Скупштинској сали општине Тител, одржано је сатирично вече „Крици наше младости-моћ сатире у ноћи носталгије“.

Вече је организовало Српско-руско друштво из Титела, а средишњи део програма чинило је представљање књиге афоризама „Перорез“, чији је аутор Драган Колак.

Поред аутора, у програму су учествовали Светозар Саша Ћурчић, Светозар Иконов, Стево Диклић и двоје одличних ученика СТШ „Милева Марић“ из Титела, Дуња Куруца и Никола Плачкић, који су били водитељи програма.

О дефиницији појма сатира, као и познанству са аутором и неким заједничким наступима и успесима говорио је Стево Диклић. Он је нагласио да је Драган Колак свестран човек, који је био успешан просветни радник и директор школе, библиотекар и директор библиотеке, преводилац, карикатуриста, новинар, књижевник, публициста и још много тога о чему није било могуће опширније говорити. И Стево Диклић је прочитао неколико својих сатиричних стихова којима жигоше мане друштва и појединца.

Српско-руско друштво је издавач књиге „Перорез“, а председник Друштва, Светозар Иконов, подсећајући присутне на ранији књижевни опус Драгана Колака, говорио је између осталог и о настанку књиге, која је, по њему, резултат вишегодишњег стваралаштва овог сатиричара.

Светозар Саша Ћурчић казивао је Дисове стихове „Наши дани“ и читао афоризме из књиге. Прочитао је рецензију Томислава Ђокића, који је бираним речима говорио о аутору и његовом делу.

Драган Колак је у кратком осврту нагласио да су му велики узори били српски сатиричари Влада Булатовић Виб и Милован Илић Минимакс. Са Вибом се и лично познавао. За настанак књиге и помоћ одао је признање председнику општине Тител, мр Драгану Божићу, и похвалио његову способност да препозна праве вредности у култури.

Програм вечери био је занимљив и разнолик: ређали су се носталгична музика са грамофона, стихови Владислава Петковића Диса, цитати из књиге и других извора, рецитације... О занимљивости програма најбоље говори пажња којом га је бројна публика пратила и аплаузи којима су награђивани аутор књиге и остали учесници.

3. Jan 2018.

Обавештење о упису деце у први разред основне школе у школској 2018/2019 години
Обележавање Дана матерњег језика у СТШ „Милева Марић“ у Тителу
ЈКП „Комуналац“ Тител додељена средства за набавку возила за превоз отпада