Дружење уз старе народне игре :: Званична презентација општине Тител ::

2. Dec 2009.

Дружење уз старе народне игре

Гардиновци: Актив жена „Дрен“ организовао је у понедељак 30. новембра у просторијама Дома културе у Гардиновцима забавно вече на којем су се са домаћинима дружили и пријатељи из Шајкаша и Ковиља.

Гардиновчанке су осмислиле врло занимљив програм – такмичење у старим, давно заборављеним играма: прављењу кула од шапурика, разврставању семенки по врстама, ређању дугмади по величини, низању огрлица од папирића и колутича од кукурузовине, куглању, погађању речи, ређању речи у познате изреке, загонетке и питалице и погађању песама по мелодијама. Победници су добили лепу награду, торту, коју су морали обавезно да поделе с присутнима. После такмичења дружење је настављено уз торту, ситне слане и слатке домаће колаче, сокове, песму и игру. Никола Недић из Ковиља увесељавао је присутне својом хармоником, али је све угодно изненадила Миланка Матић која је узела од Николе хармонику и сама извела неколико познатих народних песама. Нико из гардиновачког Актива није до тада знао да Миланка зна да свира на хармоници.

Дружење се наставља у четвртак, 3. децембра, у Шајкашу на књижевној вечери посвећеној стогодишњици најлепше љубавне песме српске књижевности „Санта Мариа делла Салуте“ (1909-2009).

Никола Д. Турајлић

2. Dec 2009.

Конкурс за доделу студентских стипендија за школску 2017/2018
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележено 125 година од рођења Иве Андрића
Одржано књижевно вече о Лаву Николајевичу Толстоју
Игроказ за децу
Oглaс зa jaвну лицитaциjу зa дaвaњe у зaкуп и на коришћење пoљoприврeднoг зeмљиштa
Потписан Уговор у области водоснабдевања и заштите вода
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу организован турнир у малом фудбалу
Дечја недеља у Народној библиотеци „Стојан Трумић” у Тителу
Завршене рекреативне спортске игре у малом фудбалу
Одржaн фeстивaл мoнoлoгa, aфoризaмa и мoнoдрaмe „MAM“

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.