Дружење уз старе народне игре :: Званична презентација општине Тител ::

2. Dec 2009.

Дружење уз старе народне игре

Гардиновци: Актив жена „Дрен“ организовао је у понедељак 30. новембра у просторијама Дома културе у Гардиновцима забавно вече на којем су се са домаћинима дружили и пријатељи из Шајкаша и Ковиља.

Гардиновчанке су осмислиле врло занимљив програм – такмичење у старим, давно заборављеним играма: прављењу кула од шапурика, разврставању семенки по врстама, ређању дугмади по величини, низању огрлица од папирића и колутича од кукурузовине, куглању, погађању речи, ређању речи у познате изреке, загонетке и питалице и погађању песама по мелодијама. Победници су добили лепу награду, торту, коју су морали обавезно да поделе с присутнима. После такмичења дружење је настављено уз торту, ситне слане и слатке домаће колаче, сокове, песму и игру. Никола Недић из Ковиља увесељавао је присутне својом хармоником, али је све угодно изненадила Миланка Матић која је узела од Николе хармонику и сама извела неколико познатих народних песама. Нико из гардиновачког Актива није до тада знао да Миланка зна да свира на хармоници.

Дружење се наставља у четвртак, 3. децембра, у Шајкашу на књижевној вечери посвећеној стогодишњици најлепше љубавне песме српске књижевности „Санта Мариа делла Салуте“ (1909-2009).

Никола Д. Турајлић

2. Dec 2009.

Aкциjе дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Тителу, Мошорину и Шајкашу
Aнкeта o структури пoљoприврeдних гaздинстaвa