Дружење уз старе народне игре :: Званична презентација општине Тител ::

2. Dec 2009.

Дружење уз старе народне игре

Гардиновци: Актив жена „Дрен“ организовао је у понедељак 30. новембра у просторијама Дома културе у Гардиновцима забавно вече на којем су се са домаћинима дружили и пријатељи из Шајкаша и Ковиља.

Гардиновчанке су осмислиле врло занимљив програм – такмичење у старим, давно заборављеним играма: прављењу кула од шапурика, разврставању семенки по врстама, ређању дугмади по величини, низању огрлица од папирића и колутича од кукурузовине, куглању, погађању речи, ређању речи у познате изреке, загонетке и питалице и погађању песама по мелодијама. Победници су добили лепу награду, торту, коју су морали обавезно да поделе с присутнима. После такмичења дружење је настављено уз торту, ситне слане и слатке домаће колаче, сокове, песму и игру. Никола Недић из Ковиља увесељавао је присутне својом хармоником, али је све угодно изненадила Миланка Матић која је узела од Николе хармонику и сама извела неколико познатих народних песама. Нико из гардиновачког Актива није до тада знао да Миланка зна да свира на хармоници.

Дружење се наставља у четвртак, 3. децембра, у Шајкашу на књижевној вечери посвећеној стогодишњици најлепше љубавне песме српске књижевности „Санта Мариа делла Салуте“ (1909-2009).

Никола Д. Турајлић

2. Dec 2009.

Сeдницa Скупштинe oпштинe Tитeл, у понедељак, 18. децембра
Посета Сајму „Сложни мозаик Србије“
Јавна набавка „Набавка средстава за економско оснаживање породица избеглица“
Конституисан Савет за међунационалне односе општине Тител
Обавештење о пријави угинућа животиња
Одржана Годишња скупштина Удружeња „Приjaтeљи Tитeлa“ из Титела
Обележен Meђунaрoдни дaн oсoбa сa инвaлидитeтoм
У Тителу одржана 22. сeдницa Oдбoрa зa пoљoприврeду, шумaрствo и вoдoприврeду
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележен Светски дан борбе против сиде
Јавна набавка у вези са изградњом прве фазе канализационе мреже

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.