Одржано књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у Босни и Херцеговини“ :: Званична презентација општине Тител ::

29. Nov 2017.

Одржано књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у Босни и Херцеговини“

У понедељак, 27. новембра 2017. године, у Свечаној сали Општинске управе у Тителу, у организацији Народне библиотеке „Стојан Трумић“ Тител, одржано је књижевно-музичко вече „Српске пјеване пјесме у Босни и Херцеговини“.

Повод је књига  „Српске пјеване пјесме у Босни и Херцеговини“ коју је приредио Дејан Томић, у издању РТС-а и Представништва Републике Српске у Србији, а која је сабрала велики број песама које су се певале у БиХ  још у 19. веку и чији су творци Срби, муслиманске и хришћанске вероисповести.

О томе колики је значај ових песама за српску културну баштину говорио је Ненад Грујичић, писац, који је истакао важност да се Срби упознају са њима и да ово српско благо не преотму „новокомпоновани“ народи.

Један број ових песама, на велико задовољство публике, отпевали су Миодраг Миша Близанац и женска певачка група „Исон“, уз инструменталну пратњу на хармоници Јована Повића.

29. Nov 2017.

Aкциjе дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Тителу, Мошорину и Шајкашу
Aнкeта o структури пoљoприврeдних гaздинстaвa
Oбaвeштeњe из JКП „Кoмунaлaц“ Tитeл