Покрајинско такмичење „Тестенијада и ваљушци“ :: Званична презентација општине Тител ::

21. Sep 2017.

Покрајинско такмичење „Тестенијада и ваљушци“

У суботу, 23. септембра 2017. године, у дворишту и просторијама Удружења за церебралну и дечију парализу „Пријатељи Титела“ из Титела, ул. Главна бр. 4 у Тителу, одржаће се 5. по реду Покрајинско такмичење у справљању старих традиционалних војвођанских јела – радионица особа са инвалидитетом, под називом „Тестенијада и ваљушци“.

Покрајинско такмичење ће се одржати у организацији Удружења за церебралну и дечију парализу „Пријатељи Титела“ из Титела, а уз подршку Савеза за Ц.Д.П. Војводине, према програмској активности Савеза и календару манифестација на територији општине Тител за септембар месец.

Распоред такмичења:
  1. Окупљање и пријава такмичара до 9:30 часова. Такмичарски део и проглашавање победника од 10:30 до 13:00 часова,
  2. Ручак и дружење уз музику од 13:00 часова.

Свако друштво може на такмичење да пошаље укупно 5 учесника који су обавезни да учествују у такмичењу.

Донаторством Пекаре „Сложна браћа“, као и до сада, биће спремљено готово укисело тесто за штрудле и остале ђаконије.

Трошкове превоза из места организација Ц.Д.П. Новог Сада, Зрењанина, Панчева, Кикинде, Куле, Сомбора, Апатина, Сремске Митровице, Суботице и Ковина, покрива Савез за Ц.Д.П. Војводине.

За све додатне информације можете се обратити на бројеве телефона 063/8635417 (Нада Влашки) и 064/4855945 (Очај Ђорђе) или путем имејла prijateljititela@gmail.com.

21. Sep 2017.

Aкциjе дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Тителу, Мошорину и Шајкашу
Aнкeта o структури пoљoприврeдних гaздинстaвa
Oбaвeштeњe из JКП „Кoмунaлaц“ Tитeл