Одржана трибина на тему „Предузетништво у пољопривреди“ :: Званична презентација општине Тител ::

17. Mar 2017.

Одржана трибина на тему „Предузетништво у пољопривреди“

У четвртак, 16. марта 2017. године, у Средњој техничкој школи „Милева Марић“ у Тителу, одржана је трибина на тему „Предузетништво у пољопривреди“.

На трибини су говорили проф. Александар Давидов и проф. Милан Делић из Пољопривредне станице Нови Сад.

Трибина је била намењена ученицима завршних и матурских одељења школе, али и грађанима Титела.

Присутни ученици, представници задруга, локалне самоуправе, али и индивидуални произвођачи су могли да чују информације о могућностима које постоје за покретање сопственог бизниса у пољопривреди, идеје успешних, али и информације везане за субвенције и стимулансе за предузетништво у пољоприведи.

Присутни стручњаци представили су идеје везане за производњу жалфије, малина, лешника, пластеничких производа и поступак аплицирања за опремање пољопривредних газдинстава неопходном механизацијом.

Трибина је организована у оквиру пројекта посвећеног предузетништву, каријерном вођењу и практичном раду ученика на тему организовања скупова.

Организатор СТШ „Милева Марић“ и наставници Марија Максимовић, Драгица Трнинић, Лела Јовановић, Зорица Пешти и Владимир Николин ће наставити са активностима у циљу буђења предузетничког духа међу младима у средњој школи у Тителу.

17. Mar 2017.

Јавна набавка радова „Замена вентила на водоводној мрежи у Тителу“
Продужено радно време угоститељских објеката за првомајске празнике у општини Тител
Решење о образовању Жалбене комисије у општини Тител
Нерадни дани за Празник рада
„Очистимо Србију“ у СТШ „Милева Марић“ у Тителу
Конкурс намењен удружењима са територије општине Тител
Смотра ћириличке писмености „Читај лепо пиши“ 2017.
Сeдницa Скупштинe oпштинe Tитeл, у четвртак, 27. априла
Каратисти Карате клуба „Борац 021“ из Шајкаша освојили четири медаље
Фoндaциja Eтнoс из Шајкаша на сајму у Плaндишту

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.