Одржана Ноћ музеја у СТШ „Милева Марић“ Тител :: Званична презентација општине Тител ::

24. May 2016.

Одржана Ноћ музеја у СТШ „Милева Марић“ Тител

Већ шест година, Средња техничка школа „Милева Марић“ у Тителу укључена је у манифестацију Ноћ музеја.

Ове године, посетиоци су имали прилику да виде изванредну изложбу посвећену српском великану Милутину Миланковићу.

На отварању изложбе говорили су генерал у пензији г. Милан Станимировић и директорка школе Јадранка Пешти.

Изложба је организована уз подршку Удружења „Милутин Миланковић“ из Београда, које је школи за ову прилику уступило 34 изложбена паноа величине 100 x 70, као и нови филм о Милутину Миланковићу, чија је пројекција организована у 21,00 час.

У оквиру дела програма под називом „Чајанка код Милеве“ ученици су извели програм посвећен Шекспиру, Сервантесу и Петру Кочићу, који су припремили професори Горан Зечевић, Младен Илић и Мирјана Зуковић. Програм је организован поводом великих јубилеја, 400 година од смрти Шекспира и Сервантеса и 100 година од смрти Петра Кочића. У програму су учествовали Владан Шаркић, Мариа Жељски, Стефан Зарић, Милица Савић, Никола Плачкић, Николина Радуловић, Радован Дејановић и Дејана Жугић. Током програма уприличено је послуживање чаја које је организовала наставница услуживања Мирјана Ћулум и ученице-конобари.

Организатори Ноћи музеја у Тителу били су: Јадранка Пешти, Владимир Николин, Горан Зечевић, Младен Илић, Мирјана Зуковић, Мирјана Ћулум и Бранислав Обрадовић.

24. May 2016.

Нови састав КУД-а „Исидор Бајић“ из Шајкаша почиње са радом
Прeдлoг рaнг листa зa дoдeлу стипeндиja студeнтимa сa тeритoриje oпштинe Tитeл
Представљање књиге Владе Арсића „Невиђена Србија–најлуђе сторије из наше историје“