СТШ „Милева Марић“ Тител обележила 50 година рада :: Званична презентација општине Тител ::

23. Dec 2015.

СТШ „Милева Марић“ Тител обележила 50 година рада

У периоду од 14. до 17. децембра 2015. године, Средња техничка школа “Милева Марић“ Тител организовала је програм поводом 50 година рада школе и 140 година од рођења Милеве Марић.

Тим поводом, у понедељак, 14. децембра 2015. године, организован је концерт ученика Музичке школе „Исидор Бајић“ из Новог Сада. Као пратећи програм концерта, ученици средње школе из Титела, Мариа Жељски и Владан Шаркић, читали су преписку Милеве Марић и Алберта Ајнштајна.

У уторак, 15. децембра 2015. године, у Православној цркви у Тителу, одржан је помен преминулим запосленима средње школе у Тителу.

Истог дана, организовано је и представљање књиге Иване Стефановић „Приватна прича-према садржају једног кофера“. О књизи је говорио проф. др Миливој Ненин, а ауторка Ивана Стефановић посебно је представила један део књиге посвећен преписци њене баке, Милане Бот и Милеве Марић.

У среду, 16. децембра 2015. године, организовано је представљање монографије школе „Средња школа у Тителу 1965-2015“. Издавање монографије помогли су Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу, националне мањине- националне заједнице и општина Тител.

У четвртак, 17. децембра 2015. године, организован је свечани програм ученика школе посвећен Милеви Марић, поводом значајних јубилеја. Присутнима су се обратили покрајински секретар за образовање, прописе, управу, националне мањине-националне заједнице, Михаљ Њилаш, начелник Школске управе Нови Сад, Јован Вукчевић, председник општине Тител, Драган Божић и директор школе, Јадранка Пешти. На крају програма уручене су захвалнице установама, организацијама, предузећима и појединцима који су у протеклом периоду значајно допринели раду школе.

23. Dec 2015.

Сeдницa Скупштинe oпштинe Tитeл, у понедељак, 18. децембра
Посета Сајму „Сложни мозаик Србије“
Јавна набавка „Набавка средстава за економско оснаживање породица избеглица“
Конституисан Савет за међунационалне односе општине Тител
Обавештење о пријави угинућа животиња
Одржана Годишња скупштина Удружeња „Приjaтeљи Tитeлa“ из Титела
Обележен Meђунaрoдни дaн oсoбa сa инвaлидитeтoм
У Тителу одржана 22. сeдницa Oдбoрa зa пoљoприврeду, шумaрствo и вoдoприврeду
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележен Светски дан борбе против сиде
Јавна набавка у вези са изградњом прве фазе канализационе мреже

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.