Одржана свечана приредба поводом завршетка пројеката :: Званична презентација општине Тител ::

27. Dec 2013.

Одржана свечана приредба поводом завршетка пројеката

У четвртак, 26. децембра 2013. године, у Свечаној сали Општинске управе у Тителу, одржана је свечана приредба, у организацији Удружења за церебралну и дечију парализу „Пријатељи Титела“ из Титела, поводом завршетка реализације пројеката „Можемо заједно“ и „Пружи корак напред“.

Свечаној приредби су присуствовали сви учесници у реализацији поменутих пројеката.

У оквиру пројекта „Можемо заједно“ реализоване су услуге персоналне асистенције за одрасле и децу, док је у оквиру пројекта „Пружи корак напред“, урађена прилазна рампа и два тоалета за особе са инвалидитетом ка пословним просторијама Удружења „Пријатељи Титела“ и реализоване услуге логопеда, дефектолога и педагошког асистента.

Услуга персоналне и педагошке асистенције наставиће се волонтерским радом пружаоца услуга од стране Данијеле Савић, Тамаре Којић, Марије Рошул, Иване Шереш и Марине Девушић.

Услуге логопеда и дефектолога наставиће се у сарадњи са Основном школом „Светозар Милетић“ Тител, Основном школом „Исидора Секулић“ Шајкаш и Школом за основно и средње образовање „Милан Петровић“ Нови Сад, уз подршку локалне самоуправе која ће плаћати путне трошкове за превоз логопеда, дефектолога и деце из Гардиноваца, Вилова и Лока.

Министарство рада, запошљавања и социјалне политике било је донатор поменутих пројекта.

На крају свечане приредбе, деци учесницима у реализацији пројеката подељени су пакетићи. Део средстава за пакетиће обезбедила је општина Тител.

27. Dec 2013.

Сeдницa Скупштинe oпштинe Tитeл, у понедељак, 18. децембра
Посета Сајму „Сложни мозаик Србије“
Јавна набавка „Набавка средстава за економско оснаживање породица избеглица“
Конституисан Савет за међунационалне односе општине Тител
Обавештење о пријави угинућа животиња
Одржана Годишња скупштина Удружeња „Приjaтeљи Tитeлa“ из Титела
Обележен Meђунaрoдни дaн oсoбa сa инвaлидитeтoм
У Тителу одржана 22. сeдницa Oдбoрa зa пoљoприврeду, шумaрствo и вoдoприврeду
У СТШ „Милева Марић“ у Тителу обележен Светски дан борбе против сиде
Јавна набавка у вези са изградњом прве фазе канализационе мреже

© Сва права задржана - Општина Тител 2006-2016.