Током претходне недеље, Установа за заштиту природе „Тителски брег“ из Титела, у сарадњи са Младим истраживачима Србије, започела је акцију ограђивања напуштених бунара на Тителском брегу (тителском атару).

Бунари који су дубоки и до сто метара, нису у функцији и нису обележени, те представљају опасност за кретање људи (пољопривредника, ловаца, туриста), али и дивљачи која обитава на брегу.

У поменуту акцију, осим УЗП „Тителски брег“, укључили су се и Општина Тител, Пољочуварска служба, ЈКП „Комуналац“ из Титела, Ловачко удружење „Шљука“ из Титела, Удружење спортских риболоваца „Караш“ из Титела, Удружење виноградара и воћара „Шајка“ из Титела и Удружење младих „Панонска визија“ из Шајкаша.

Овогодишња акција трајаће до 20. новембра, а радови ће бити настављени на пролеће када ће УЗП „Тителски брег“ поставити табле код ограђених бунара у тителском атару и наставити ограђивање бунара у мошоринском атару.