Сада већ традиционално, нова школска година у СТШ „Милева Марић“ у Тителу, почиње лепим вестима.

Међународни еТwinning пројекат „Fliegendes Deutsch“, који је осмислила и реализовала наставница немачког језика, Елена Зарупски са наставницом ликовне културе Даниелом Кочичка-Беук и ученицима одељења туристичко-хотелијерских техничара сада трећег разреда (Т3) и 8 ученица одељења туристичких техничара сада четвртог разреда (Т4), у сарадњи са две школе из Турске, награђен је националном ознаком квалитета за школску 2019/2020. годину.

Ученици су писали писма, изградили пријатељства и успешно су остварили циљ пројекта – подизање нивоа компетенција ученика у области немачког правописа и грађења реченица. Научено на часу се практично примењивало, остварена је вршњачка едукација и ученици су овладавали новим ИКТ алатима.

Најлепше од свега је што успех овог пројекта у условима пандемије корона вирусом, сведочи да знање не носи маске нити познаје границе.